• Wrocław

Wrocław jest jednym z najstarszych i najpiękniejszych miast w Polsce leżące w południowo-zachodniej Polsce. To właśnie we Wrocławiu znajduje się siedziba władz województwa dolnośląskiego oraz powiatu wrocławskiego.

 

Swoją popularność zawdzięcza dobremu położeniu i niezwykle barwnej i bogatej historii. Leży na Nizinie Śląskiej nad rzeką Odrą wraz z jej czterema dopływami. Ze względu na sporą ilość mostów i kładek Wrocław w niektórych kręgach został nazwany „Wenecją Północy”. Mimo wielu zniszczeń podczas trwania II wojny światowej, Wrocław może poszczycić się architekturą i ciekawymi zabytkami.

 

Turyści postrzegają Wrocław jako prężny Europejski ośrodek kultury, a więc tytuł „Europejskiej Stolicy Kultury” nie jest bezpodstawny. Teatry, opera, filharmonia, muzea, galerie i liczne kluby zapewniają wiele artystycznych wydarzeń. Wizytówką miasta są jednak przede wszystkim międzynarodowe festiwale muzyczne. Jest to miasto o dużej tożsamości studenckiej, nastawione na młodość, edukację i rozwój. Nigdzie tak dobrze nie będziesz się czuł jak we Wrocławiu.

 

Wrocław to miasto, które ma w sobie to coś, coś co przyciąga i interesuje. Po dłuższej chwili stwierdzisz, że jest to miasto w którym chcesz mieszkać, pracować i spędzać czas.

© 2018 - Portal dla Maturzysty