• Wrocław

Mieszkańcy stolicy Dolnego Śląska tak samo jak turyści, przemieszczając się po tak dużym mieście jakim jest Wrocław muszą korzystać z komunikacji miejskiej, aby szybciej dotrzeć do celu. Mieszkańcy i zwiedzający mają do wyboru kilka środków transportu – lokalną komunikację miejską (tramwaje, autobusy i kolej) oraz komunikację międzymiastową (autokary, busy, pociągi, samoloty). Istnieje również możliwość skorzystania z łatwo dostępnych taksówek przemieszczających się po całym mieście.

 

Nie wiesz jak dotrzeć komunikacją miejską do celu? Polecamy stronę www.jakdojadę.pl która znajdzie najlepsze i najszybsze połączenie, pokaże czas przejazdu, cenę biletu oraz godzinę odjazdu. Strona ta nawet samym mieszkańcom Wrocławia ułatwia przemieszczanie się po mieście.

 

Największym problemem komunikacyjnym Wrocławia są korki w godzinach szczytu oraz niewielka ilość bezpośrednich połączeń z obrzeży miast do centrum. Problem ten spotykany jest w każdym większym mieście. Wszelkie niedogodności mają zostać zlikwidowane w najbliższej przyszłości dzięki przygotowywanym projektom rozwoju wrocławskiej komunikacji miejskiej.

 

A przede wszystkim „koniec języka za przewodnika” -  jak to kolokwialnie się mówi. Nie bójcie się pytać, bo kto pyta nie błądzi  - podobno :).

 

© 2018 - Portal dla Maturzysty