• Aktualnosci

 

 

Jest nam niezmiernie miło poinformować, iż jako wiodąca uczelnia logistyczna w kraju organizujemy II edycję Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej sfinansowaną z dotacji Ministerstwa Edukacji i Nauki.

 

Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna jest formą współzawodnictwa edukacyjnego, podczas którego oceniane są: wiedza, umiejętności oraz postawy w obszarze branży TSL (transport-spedycja-logistyka).

 

Głównym celem Olimpiady jest podniesienie poziomu kształcenia zawodowego, odkrywanie oraz rozwijanie zdolności i pasji uczniów szkół ponadpodstawowych w obszarze TSL, pobudzenie ich twórczego myślenia, a także przygotowanie uczniów do nauki w szkołach wyższych, które kształcą na kierunkach TSL.

 

Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna w MWSLiT we Wrocławiu została wpisana  do wykazu turniejów i olimpiad tematycznych związanych z wybraną dziedziną wiedzy, uprawniając laureatów i finalistów do zwolnienia z pisemnego egzaminu zawodowego i pisemnego egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie. Uprawnienia dotyczące zwolnień z w/w pisemnych egzaminów są aktualne do zakończenia roku szkolnego 2027/2028*

 

* Aktualizacja komunikatu Ministra Edukacji i Nauki w sprawie wykazu turniejów  i olimpiad tematycznych związanych z wybraną dziedziną wiedzy uprawniających do zwolnienia z przystąpienia do części pisemnej egzaminu zawodowego* w roku szkolnym 2023/2024.

 

Olimpiada składa się z trzech, następujących po sobie etapów:

  • I etap (szkolny):10.2023 r.
  • II etap (okręgowy):12.2023 r.
  • III etap (centralny):03.2024 r.

 

Adresatami Olimpiady są uczniowie liceów ogólnokształcących, techników oraz szkół branżowych I i II stopnia z całego kraju, w szczególności uczniowie kształcący się w zawodach technik logistyk, technik spedytor, technik eksploatacji portów i terminali, magazynier - logistyk. Dyrekcje szkół oraz nauczycieli przedmiotów zawodowych zachęcamy do mobilizacji swoich uczniów do zarejestrowania się na  platformie konkursowej.

 

Rejestracja uczestników dostępna jest od 21.09.2023 r. do 12.10.2023 r. pod adresem: www.olimpiadalogistyczna.mwsl.eu

Szczegółowe informacje na temat Olimpiady znajdują się na stronie internetowej:

www.mwsl.eu/olimpiada-logistyczna

Masz pytania? Skontaktuj się z nami:

Biuro Karier tel. (71) 324 68 42 wew. 124 e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Sfinansowano z dotacji Ministerstwa Edukacji i Nauki

 

 

zajawka

 

© 2023 - Portal dla maturzysty