• Aktualnosci

W tym tygodniu odbyła się kolejna edycja Salonu Maturzystów Perspektywy 2020 w której nasza uczelnia również uczestniczyła. Wyjątkowe okoliczności sprawiły, że tym razem wydarzenie odbyło się w formie on-line. Całodniowe atrakcje zostały podzielone na 3 bloki: Dla Maturzystów, Dla Rodziców oraz Dla Nauczycieli. W ciągu dnia, uczestnicy mieli okazję obejrzeć spotkania ze specjalistami m.in. z Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej i dowiedzieć się więcej na temat egzaminu maturalnego z poszczególnych przedmiotów. Oprócz tego, dla maturzystów dostępne były wirtualne stoiska uczelni, które prezentowały swoje oferty edukacyjne, filmy promocyjne i inne materiały. Co więcej, uczniowie mogli uczestniczyć zarówno w czacie grupowym, jak i indywidualnym, z poszczególnymi przedstawicielami uczelni. Na rodziców i nauczycieli czekały wykłady specjalistów, którzy opowiadali m.in. o tym jak wspierać maturzystę w czasie przygotowań do egzaminu.

 

Dużym zainteresowaniem cieszył się konkurs zorganizowany przez Międzynarodową Wyższą Szkołę Logistyki i Transportu we Wrocławiu. Na uczestników czekały 3 zagadki, a na wylosowanego zwycięzcę w ramach nagrody czeka tablet.

 

Pomimo nowej formy wirtualnych spotkań, wydarzenie cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku będziemy mieli możliwość spotkania się osobiście w ramach Salonu Maturzystów Perspektywy i porozmawiania z kandydatami na żywo.

 

 

© 2020 - Portal dla maturzysty